فرهنگی

کدام مدارس حضوری می‌شوند کدام نه؟

قرار بود از ابتدای آبان ماه مدارس حضوری شود. اما نه همه آنها. اکنون چند روز مانده به شروع آبان این سوال مطرح است که کدام مدارس حضوری می‌شود و وضعیت بازگشایی مدارس چگونه است؟

به گزارش روند بازار به نقل از تجارت‌نیوز، از ابتدای سال تحصیلی، مدارس مناطق روستایی، عشایری، مدارس با کمتر از ۳۰۰ دانش‌آموز و مدارس شاخه مهارتی حضوری شده‌اند. حالا قرار است از ابتدای آبان ماه برخی از مدارس هم بازگشایی شوند.

براساس آنچه آموزش و پرروش اعلام کرده قرار است بازگشایی مدارس و آموزش حضوری گام به گام و تدریجی باشد.

یا به گفته سخنگوی این وزارتخانه، بر اساس معیارهای هشت گانه انجام شود. اما این وزارتخانه عنوان نکرده که این معیارها چیست و خانواده‌ها چگونه می‌توانند مطمئن باشند که معیارها رعایت شده.

البته آنگونه که این مقام مسئول اعلام کرده از همین الان مشخص است که کدام دانش‌آموزان باید از اول آبان به مدرسه بروند و کدام نه. گویا این مساله به مدارس ابلاغ شده است.

بازگشایی مدارس ابلاغ شد

بر این اساس آن دسته از مدارس و دانش‌آموزانی که هنوز اطلاعیه‌ای درباره آموزش حضوری دریافت نکرده‌اند، نیمه اول آبان باز نمی‌شوند و باید منتظر اطلاعیه جدید باشند که مشخص شود آیا از نیمه دوم آبان می‌توانند کلاس حضوری داشته باشند یا نه.

اما بازگشایی مدارس در حالی مطرح می‌شود که بسیاری از دانش‌آموزان به خصوص دانش‌آموزان زیر ۱۲ سال هنوز واکسن نزده‌اند.

از طرفی بسیاری از خانواده‌ها هنوز نمی‌دانند چه تعداد از دانش‌اموزان واکسینه شده‌اند و آیا همه آنها دو دز واکسن را دریافت کرده‌اند یا نه.
آموزش و پرورش هم هنوز توضیحی نداده که معیارها و فاکتورهایی که می‌گوید کدام است تا خانواده‌ها در جریان آن قرار بگیرند.

البته گفته شده تمام کلاس‌های آموزشی با کمتر از ۱۵ دانش‌آموز تشکیل می‌شود. اما این مساله چیزی از دغدغه خانواده‌ها کم نمی‌کند.

به خصوص اینکه گفته شده احتمالا پیک ششم کرونا در راه است. بسیاری از خانواده‌ها نگرانند که این بار مبتلایان از میان دانش‌آموزان باشند.

برای همین به نظر می‌رسد لازم است که آموزش و پرورش اطلاعات بیشتری درباره نحوه بازگشایی و پروتکل‌ها اعلام کند.

البته سخنگوی آموزش و پرورش گفته اگر پیک جدید کرونا شروع شود، در بازگشایی مدارس تجدیدنظر می‌شود.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا