عکس و فیلمفرهنگی

نمایشگاه کتاب هم تعطیل شد/ کدام مراکز امروز تعطیل شدند؟

با توجه به وضعیت آلودگی هوا، نمایشگاه کتاب، ادارات و مدارس تعطیل شدند؛ پیگیری‌ها نشان می‌دهد برخی از کسب‌وکارهای خصوصی امروز را تعطیل اعلام کردند و یا به صورت دورکاری به فعالیت خود ادامه دادند.

به گزارش روند بازار به نقل از تجارت‌نیوز، مجید صحاف، مسئول روابط عمومی سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ضمن تایید این مطلب گفت: قطعاً سلامتی شهروندان در اولویت سیاست های مدیران و متولیان امور فرهنگی از جمله نمایشگاه سی‌وسوم کتاب تهران است.

وی یادآور شد: در همین راستا و هم زمان با اعلام کمیته اضطرار آلودگی هوا استانداری تهران مبنی بر تعطیلی پایتخت در تاریخ ۲۷ اردیبهشت ماه به سبب آلودگی هوا؛ نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در بخش فیزیکی -مصلی حضرت امام خمینی (ره) تعطیل خواهد بود و فعالیت این نمایشگاه در بخش مجازی ادامه دارد.

به نقل از ایرنا، عابد ملکی معاون استاندار تهران گفت: کمیته اضطرار آلودگی هوا لحظاتی قبل تشکیل جلسه داد و با توجه به شرایط بسیار ناسالم (شاخص ۲۳۸) برای تمامی گروه‌های سنی، همه مقاطع مدارس، ادارات و دانشگاه‌ها برای روز سه شنبه (۲۷ اردیبهشت) تعطیل خواهند بود.

وی گفت: آلودگی هوا روز سه‌شنبه تشدید می شود به همین منظور تصمیم گرفته شد فعالیت همه ادارات، دانشگاه‌ها و مدارس در شهر تهران تعطیل شود.

سی‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «با کتاب سلامتیم» ۲۰ اردیبهشت با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر کشور لبنان، متولیان و دست اندرکاران فرهنگی کشور و ناشران ۳۰ کشور در مصلای امام خمینی (ره) طی آیینی گشایش یافت. این نمایشگاه از ۲۱ اردیبهشت آغاز به کار کرده و تا ۳۱ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ میزبان علاقه‌مندان است.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد برخی از کسب‌وکارهای خصوصی نیز به علت آلودگی هوا امروز را تعطیل اعلام کردند یا به صورت دورکاری به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

همچنین همه شعب بانک‌های خصوصی و دولتی در تهران فعال هستند و طبق گفتهدبیر شورای هماهنگی بانک‌ها سازمان بورس سه‌شنبه به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا