کمترین میزان ولادت در ۸ سال گذشته

کمترین میزان ولادت در ۸ سال گذشته

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۶:۵۲

مرکز آمار ایران اعلام کرد: تعداد ولادت های ثبت شده در سال ١٣٩٨ درحالی به یک میلیون و ١٩۶ هزار و ١٣۵ ولادت کاهش یافت که این آمار کمترین میزان ولادت در ۸ سال گذشته است.

روند بازار – به گزارش مهر به نقل از مرکز آمار ایران، الگوی سنی باروری نشان دهنده کاهش میزان باروری کل در همه سنین از جمله گروه‌های سنی ٢٠-٢۴ و ٢۵-٢٩ و ٣٠-٣۴ ساله در سال ١٣٩٨ است. این تغییر بیانگر کاهش باروری به ویژه در میان گروه سنی جوان است که به نوبه خود سهم بسزایی در کاهش میزان باروری کشور داشته است.

میزان باروری کل ایران در سال‌های ١٣٩٠ تا ١٣٩٨ افت و خیزهایی را تجربه نموده است. این شاخص در نیمه اول دهه ١٣٩٠ با شیب ملایمی رو به افزایش گذاشته به گونه‌ای که از ١.٧۵ فرزند در سال ١٣٩٠ به حدود ٢.٠٧ فرزند در سال ١٣٩۶ رسیده است. سپس این شاخص رو به کاهش گذاشته و در سال ١٣٩٨ به میزان ١.٨ فرزند کاهش یافته است.

بر اساس داده‌های سازمان ثبت احوال کشور تعداد ولادت‌های ثبت شده در سال ١٣٩٠ برابر یک میلیون و ٣٨٢ هزار و ١١٨ تولد بوده که در سال ١٣٩۵ به یک میلیون و ۵٢٨ هزار و ۵٣ تولد افزایش یافته است اما تعداد ولادت در کل کشور از سال ١٣٩۵ تا ١٣٩٨ روند کاهشی داشته و در سال ١٣٩٨ تعداد موالید به یک میلیون و ١٩۶ هزار و ١٣۵ ولادت کاهش یافته است.

الگوی سنی باروری نشان دهنده کاهش میزان باروری کل در همه سنین از جمله گروه‌های سنی ٢٠-٢۴ و ٢۵-٢٩ و ٣٠-٣۴ ساله در سال ١٣٩٨ است. این تغییر بیانگر کاهش باروری به ویژه در میان گروه سنی جوان است که به نوبه خود سهم بسزایی در کاهش میزان باروری کشور داشته است.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

19 − پنج =