فرهنگی

گالری ملی صنایع‌دستی راه‌اندازی می‌شود

معاونت صنایع‌دستی در راستای ایجاد فضای ویژه برای تولیدات ایرانی، موفق به اختصاص فضایی مناسب و آماده‌سازی شده برای راه‌اندازی گالری ملی صنایع‌دستی در کاخ موزه سعدآباد شد.

به گزارش  پایگاه خبری اخبار خوب، به نقل از  روابط عمومی معاونت صنایع دستی کشور؛ علی حاجی شیزری مدیرکل توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی در این باره گفت:  این فضا به متراژ ۱۴۰ متر مربع در طبقه همکف، جنب رستوران جدید کاخ موزه سعدآباد در نظر گرفته شده است که در طبقه زیرین آن نیزدو اتاق با فضای ۴۰ متر مربع وجود دارد که قابلیت استفاده در حوزه صنایع دستی را دارد.

وی افزود: فضای مذکوردر روز ۳خرداد ماه با حضور نماینده‌ای از معاونت میراث فرهنگی، معاونت توسعه منابع انسانی، مدیریت مجموعه تاریخی فرهنگی سعدآباد و معاونت صنایع‌دستی صورتجلسه و در اختیار این معاونت قرار داده شد.

شیزری ادامه داد: این مکان هم اکنون در حال آماده سازی برای کاربری مورد نظر است و در آینده نزدیک برای نمایش و عرضه صنایع دستی اصیل ایران به صورتی کاملا تخصصی با حضور مسئولین ذیربط به عنوان گالری ملی صنایع دستی افتتاح خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: مقرر است در این گالری صنایع دستی ایرانی از تمامی استان‌های کشور در فضایی ویژه به نمایش عموم گذاشته شود، البته در ابتدا نمایشگاهی از حصیرهای استان‌های جنوبی کشور که در طرح پیوند شرکت داشتند در این گالری به نمایش گذاشته می شود.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا