اجتماعیدانش و فناوری

گونه‌های جدید کرونا چالش سال ۲۰۲۱ هستند

 ایتارتاس به نقل از سازمان بهداشت جهانی می‌گوید جامعه بشری باید خود را برای مواجهه با گونه‌های جدیدی از کرونا در سال ۲۰۲۱ آماده کند، حال آنکه دو نوع شایع در انگلیس و آفریقای جنوبی، مقدمه این چالش است.

به گزارش روند بازار به نقل از مهر، سازمان بهداشت جهانی می‌گوید ظهور گونه‌های جدید کرونا، به چالش سلامتی سال ۲۰۲۱ میلادی، تبدیل خواهد شد.

آزمایش یا تست کرونا

این سازمان بین‌المللی هشدار داد که در سال آتی، جامعه جهانی با چالش‌های جدید و گونه‌های جدیدی از کووید ۱۹، دست و پنجه نرم خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: داروی تازه فرد مبتلا را فوراً در برابر کرونا ایمن می کند

سازمان بهداشت جهانی توجه ویژه به مطالعه پیرامون گونه‌های جدید کرونا از جمله انواع شایع در انگلیس و آفریقای جنوبی و به اشتراک گذاشتن تحقیقات پیرامون این موضوع را از اولویت‌های سال ۲۰۲۱ معرفی کرد.

اکنون ابتلای بیش از ۸۱ میلیون و ۴۷۹ هزار نفر در سراسر جهان به کووید ۱۹ تأیید شده است و از این تعداد بیش از یک میلیون و ۷۷۸ هزار نفر جان باخته‌اند.

آمریکا، هند، برزیل، روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا و آلمان ۱۰ کشوری هستند که بالاترین آمار مبتلایان به کووید ۱۹ را دارند. اما فهرست کشورهای دارای بالاترین آمار مرگ و میر کمی متفاوت است. در حال حاضر به ترتیب آمریکا، برزیل، هند، مکزیک، ایتالیا، انگلیس، فرانسه و روسیه بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از ابتلاء به کرونا را در سراسر جهان گزارش داده‌اند.

خبرنگار: مریم خرمایی

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا