۱۰۰۰میلیاردتومان از صندوق توسعه ملی به بازار سهام تزریق شد

۱۰۰۰میلیاردتومان از صندوق توسعه ملی به بازار سهام تزریق شد

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۹:۵۸

مدیرعامل صندوق تثبیت بازار سرمایه از واریز ۱۰۰۰ میلیارد تومان از حساب صندوق توسعه ملی به حساب صندوق تثبیت بازار سرمایه خبر داد و گفت: این منابع ظرف امروز و دیروز صرف خرید سهام نشده است.

بیشتر بخوانید: بازار بورس اصلاحات ساختاری می‌خواهد

پایگاه خبری روند بازار – محمدابراهیم آقابابایی در گفتگو با مهر از واریز یک هزار میلیارد تومان منابع صندوق توسعه ملی به حساب صندوق تثبیت بازار سرمایه خبر داد و گفت: با انعقاد قراردادها میان صندوق توسعه ملی و صندوق تثبیت بازار سرمایه و نیز تصویب آن، مسیر برای سپرده‌گذاری‌های بیشتر از سوی صندوق توسعه ملی در بازار سرمایه باز شد.

مدیرعامل صندوق تثبیت بازار سرمایه افزود: بر اساس قوانین موجود، از سال ۱۳۹۴ به بعد، صندوق توسعه ملی باید یک درصد از منابع سالانه خود را در صندوق تثبیت بازار سرمایه، سپرده‌گذاری می‌کرده که این موضوع اکنون به ثمر نشسته و علیرغم اینکه چند ماه زمان سپری شد تا تکلیف قرارداد مشخص شده و به تصویب برسد، اما اکنون هزار میلیارد تومان از این منابع به صندوق تثبیت بازار سرمایه به منظور پشتیبانی از سهامداران واریز شده است.

وی تصریح کرد: با واریز هزار میلیارد تومان، مسیر برای سپرده‌گذاری های بیشتر از سوی صندوق توسعه ملی در صندوق تثبیت بازار سرمایه باز شده است؛ به عبارت دیگر صندوق توسعه ملی اکنون چارچوب قراردادی و شیوه تعاملی لازم را در اختیار دارد که مورد توافق دوطرف است.

آقابابایی در پاسخ به این سوال که آیا این منابع صرف خرید سهام در بازار شده است، گفت: ظرف دو روز گذشته که این منابع واریز شده، هیچ ضرورتی به خرید از سوی صندوق تثبیت بازار سرمایه احساس نشده است و این منابع صرف خرید سهام نشده است.

وی اظهار داشت: تغییرات شاخص ظرف روزهای گذشته به دلیل ورود صندوق تثبیت بازار سرمایه نبوده است.

به گفته آقابابایی، توافق به این صورت است که صندوق توسعه ملی در صندوق تثبیت بازار سرمایه با نرخ سالانه ۱۲ درصد و طی یک قرارداد ۵ ساله سپرده‌گذاری می‌کند و در پایان ۵ سال اصل مبلغ به صندوق توسعه ملی برمی گردد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

4 × 5 =