سیاسی

رویترز: مذاکرات احیای برجام به درخواست ایران تا ۱ ماه متوقف شد

رویترز به نقل از یک منبع دیپلماتیک آمریکایی نوشته ایران درخواست داده تا زمان استقرار دولت رییسی مذاکرات وین متوقف شود.

به گزارش روند بازار به نقل از عصرایران، رویترز به نقل از منبع دیپلماتیک آمریکایی که نامش را فاش نکرده، با اعلام این خبر نوشت تا زمان استقرار دولت رییسی تیم مذاکره کننده ایرانی برای ادامه دور هفتم مذاکرات احیای برجام به وین بازنخواهند گشت و بر این اساس دور هفتم مذاکرات احیای برجام تا زمانی زودتر از نیمه ماه آگوست (اواخر مرداد) آغاز نخواهد شد.

این منبع مدعی شده ایران عدم آمادگی خود برای برگزاری دور هفتم مذاکرات وین تا دستکم ۱ ماه دیگر را به اطلاع طرف های اروپایی رسانده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا هم تایید کرد که ایران به دلیل انتقال ریاست جمهوری وقت بیشتری خواسته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه به رویترز گفت: “ما آماده ادامه مذاکره بودیم اما ایرانی ها برای روند انتقال ریاست جمهوری خود وقت بیشتری خواستند.”

او افزود: “هنگامی که ایران روند انتقال خود را به پایان رساند، ما آماده هستیم که برای بازگشت به وین برنامه ریزی کنیم تا به گفتگوهای خود ادامه دهیم…ما همچنان به دنبال بازگشت متقابل و پیروی از برجام هستیم. اگرچه همانطور که (وزیر امور خارجه آنتونی بلینکن) صریحاً اظهار داشت، گزینه مذاکره به طور نامحدود روی میز نخواهد بود.”

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا