رشد ۳.۴ تریلیون دلاری ۷ شرکت برتر تکنولوژی در سال ۲۰۲۰

رشد ۳.۴ تریلیون دلاری ۷ شرکت برتر تکنولوژی در سال ۲۰۲۰

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۱۷:۰۵

سال ۲۰۲۰ به پایان رسید و در حالی که بحران کرونا بسیاری از شرکت‌ها را در این سال زمین‌گیر کرد، ۷ شرکت بزرگ تکنولوژی جهان سود عظیمی از آن به دست آوردند.

به گزارش روند بازار به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، سال ۲۰۲۰ به پایان رسید و در حالی که بحران کرونا بسیاری از شرکت‌ها را در این سال زمین‌گیر کرد، ۷ شرکت بزرگ تکنولوژی جهان سود عظیمی از آن به دست آوردند.

۷ شرکت برتر تکنولوژی آمریکا از لحاظ ارزش بازار، اپل، مایکروسافت، آمازون، آلفابت (گوگل)، فیسبوک، تسلا و ان‌ویدیا، علی‌رغم پاندمی کرونا و بحران شدید اقتصادی جهان، روی هم رفته ۳.۴ تریلیون دلار در سال ۲۰۲۰ افزایش ارزش داشتند.

نه بحران کرونا و نه افزایش تعداد تحقیقات و بازرسی‌ها در مورد حاکمیت این شرکت‌ها بر بازار نتوانست مانع رشد فوق‌العاده آنها شود.

ارزش بازار شرکت اپل تنها در سال ۲۰۲۰ با جهشی ۱ تریلیون دلاری روبرو شد و به دنبال آن ارزش سهام آمازون در این سال بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار جهش کرد. ارزش سهام اپل ۸۱ درصد در این سال جهش کرد و آمازون هم بیش از ۷۶ درصد به ارزش خود افزود.

مایکروسافت، آلفابت و فیسبوک، هر کدام به ترتیب ۴۸۰ میلیارد دلار، ۲۶۸ میلیارد دلار و ۱۹۳ میلیارد دلار به ارزش خود افزودند.

ارزش سهام تسلا در سال ۲۰۲۰ بیش از ۹ برابر شد و این شرکت را به جمع ۵ شرکت برتر آمریکا از لحاظ ارزش بازار رساند و همه را غافل‌گیر کرد. ارزش سهام این شرکت در ابتدای ۲۰۲۰ تنها ۷۶ میلیارد دلار بود اما در انتها به ۶۶۹ میلیارد دلار رسید.

ارزش سهام ان‌ویدیا امسال با افزایش شدید تقاضا برای بازی‌های رایانه‌ای و پردازش‌گرهای مراکز داده بیش از ۲ برابر شد. ارزش این شرکت در پایان ۲۰۲۰ به ۳۲۳ میلیارد دلار رسید.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

1 × پنج =