اقتصادی

سقوط قیمت نفت در معاملات امروز

در معاملات امروز بازار نفت، سه‌شنبه، تحت تأثیر نگرانی از افزایش تولید اوپک سقوط سنگین قیمت نفت شب گذشته خود را ادامه داد.

به گزارش روند بازار به نقل از مهر، سی‌ان‌بی‌سی اعلام کرد، قیمت نفت خام در معاملات امروز، سه‌شنبه، تحت تأثیر نگرانی از افزایش تولید اوپک سقوط سنگین دیشب خود را ادامه داد.

گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که با بالا آمدن قیمت‌ها و رسیدن آن به سطح قبل از پاندمی کرونا، اعضای اوپک پلاس که تولید خود را برای تقویت قیمت‌ها کاهش داده بودند، در جلسه این هفته خود تصمیم بگیرند تولید خود را مجدداً افزایش دهند.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت تا ساعت ۷:۲۰ به وقت تهران، ۱.۲۶ درصد سقوط کرد و به ۶۲.۸۲ دلار بازگشت. این شاخص در انتهای معاملات دیشب هم ۱.۱ درصد سقوط کرده بود.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا هم ۱.۳۷ درصد تا این لحظه سقوط کرد و به ۵۹.۸۱ دلار بازگشت. این شاخص در انتهای معاملات دیشب ۱.۴ درصد سقوط کرده بود.

گروه اوپک پلاس روز پنج‌شنبه دیدار خواهند کرد و احتمال این وجود دارد که تصمیم بگیرند تولید خود را ۱.۵ میلیون بشکه در روز افزایش دهند.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد.بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا