اقتصادی

متوسط اجاره بها در تهران چقدر است؟ + جدول

متوسط قیمت خرید یک متر واحد مسکونی در تهران به متری ۳۰ میلیون تومان رسیده است. قیمت اجاره بهای آپارتمان هم افزایش یافته و در برخی از محله‌های تهران بیش از ۳۰ میلیون تومان در ماه است. اما این اجاره کدام محله‌ها و چه خانه‌ای است؟

به گزارش روند بازار به نقل از تجارت‌نیوز، براساس اطلاعات سایت دیوار، متوسط اجاره بها در برخی از محله‌های تهران به بالای ۳۰ میلیون تومان در ماه رسیده است. اما این اجاره ماهانه مربوط به چه خانه‌هایی است؟

آنگونه که سایت دیوار گزارش داده این اجاره ماهانه مربوط به خانه‌هایی است که متراژ آنها تنها ۱۰۰ متر است و سال ساخت آنها بین دو تا پنج سال است و نسبتا نوساز محسوب می‌شوند.

براساس این گزارش متوسط اجاره ماهانه یک واحد ۱۰۰ متری در محله الهیه و زعفرانیه ۳۳ میلیون تومان در ماه است.

همچنین بر اساس این گزازش متوسط اجاره یک آپارتمان ۱۰۰ متری در محله ولنجک ۳۱ میلیون تومان، در فرمانیه ۳۰ میلیون و در نیاوران ۲۷ میلیون تومان است.

اجاره بهای یک واحد ۱۰۰متری در دریاچه چیتگر ۱۲ میلیون و در جنت آباد مرکزی و پونک حدود ۱۵ میلیون تومان در ماه است.

لازم به ذکر است که این اعداد از مجموع اجاره ماهانه و تبدیل بیعانه محاسبه شده و برگرفته از آخرین اطلاعات سایت دیوار است.

در جدول زیر می‌توانید مبلغ اجاره ماهانه برخی از محله‌های تهران را مشاهده کنید.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد.بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا