اجتماعیعکس و فیلم

اینفوگرافیک | مهاجرت سالانه ۲ هزار پرستار از ایران

سالانه ۲ هزار پرستار برای یافتن فرصت‌های شغلی بهتر و زندگی نرمال‌تر، از ایران مهاجرت می‌کنند.

به گزارش روند بازار به نقل از همشهری آنلاین، درحالی‌که ۹ آذر، به عنوان «روز پرستار» نامگذاری شده، اما این قشر با انواع مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند. کمبود حقوق و دستمزد، شیفت‌های طولانی و فشار کار زیاد، کمبود شدید نیرو و معطلی ۱۵ ساله قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری، بخشی از مشکلات این قشر است که دست روی دست گذاشتن وزارت بهداشت برای حل آنها ، بسیاری از پرستاران زن و مرد را مجبور به تغییر شغل و نیز مهاجرت از کشور کرده است.

افزایش چشمگیر مهاجرت پرستاران از ایران، کشور را با مشکلات بیشتری مواجه کرده است. به طوری که هم‌اکنون به ازای هر هزار بیمار در کشور، کمتر از یک پرستار داریم. درحالی‌که این استاندارد در کشوری مثل ژاپن، ۹ پرستار به ازای هر هزار نفر است. این استاندارد در کشور خودمان ۶ نفر به ازای هر هزار نفر است.

در اینفوگرافیک زیر جزئیات مهاجرت پرستاران از کشور را مشاهده می‌کنید.

مهاجرت سالانه ۲ هزار پرستار از ایران | حقوق یک پرستار ایرانی یک‌دهم حقوق پرستار اروپایی | پرستاران بیشتر به کدام کشورها مهاجرت می‌کنند؟
خبرنگار: پروانه بندپی | گرافیک: داوود سرخوش

منبع: همشهری آنلاین

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا