دانش و فناوری

نخستین واکسن ضدکرونای چین ثبت شد

مقامات چینی مجوز ثبت رسمی اولین واکسن کرونای این کشور را صادر کردند. این واکسن که به طور کامل در داخل این کشور ثبت شده، قرار است در بازارهای بین المللی نیز عرضه شود.

روند بازار – به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی جی تی ان، واکسن کرونای چین که Ad۵-nCoV نام دارد، به طور مشترک توسط شرکت دارویی سن سینوی چین و گروهی از متخصصان بیماری‌های عفونی در ارتش چین تحت سرپرستی دکتر چن وی تولید شده است.

بر اساس اسنادی که توسط اداره ملی مالکیت معنوی چین منتشر شده، واکسن یادشده طی مدت کوتاهی به تولید انبوه خواهد رسید. کیفیت، امنیت و کارآیی واکسن یادشده بر اساس بررسی‌های اداره ملی مالکیت معنوی چین تأیید شده است.

به گفته تائولینا متخصص برجسته چینی در زمینه تولید واکسن کرونا، اعطای گواهی ثبت اختراع به این واکسن فرایند بازاریابی آن را تسریع می‌کند.

البته چین تنها کشوری نیست که واکسن کرونای خود را آماده عرضه به بازار کرده، روسیه نیز از هفته قبل تزریق واکسن یادشده را به داوطلبان آغاز کرده و ۲۰ کشور جهان برای خرید آن اظهار تمایل کرده‌اند.

هند نیز از تولید واکسنی مشابه در آینده نزدیک خبر داده است. در حال حاضر سه واکسن کرونا در هند در حال آزمایش هستند.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا