اقتصادی

سازمان بورس شرایط عرضه سهام دولت در قالب ETF ها را ابلاغ کرد

سازمان بورس شرایط عرضه سهام دولت در شرکت‌های بورسی و فرابورسی از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس را ابلاغ کرد.

به گزارش روند بازار به نقل از مهر، محمدرضا معتمد مدیر نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس، مصوبه واگذاری سهام دولتی در قالب صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس را به کلیه نهادهای مالی و فعالان بازار سرمایه ابلاغ کرد.

۱. در خصوص انتقال سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس یا فرابورس متعلق به دولت در مالکیت دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌های تابعه آنها به صندوق‌های موضوع قانون فوق در قالب معاملات خارج از جلسه رسمی معاملات، نقل و انتقال یادشده معاف از پرداخت هرگونه کارمزد باشد.

۲. این دسته از صندوق‌های سرمایه‌گذاری که به موجب قانون بودجه سال ۹۹ تأسیس می‌شوند، جز صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام بوده و سرمایه گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری «در اوراق بهادار با درآمد ثابت» در این نوع از صندوق‌ها قابل احتساب در نصاب حداقل سرمایه‌گذاری در سهام خواهد بود.

خبرنگار: محبوبه فکوری

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا