اقتصادی

برنج ارزان شد/ برنج طارم و هاشمی کیلویی چند؟

قیمت برنج طارم و هاشمی درجه یک کشت اول در شمال ۲۵ تا ۳۵ هزار تومان ارزان‌تر شد.

به گزارش روند بازار، عضو انجمن صنفی برنج‌فروشان استان مازندران گفت: قیمت هر کیلوگرم برنج طارم و هاشمی درجه یک کشت اول در شمال به ۹۰ تا ۹۵ هزار تومان رسید که نسبت به هفته‌های گذشته بین ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان کم‌تر است.

شرق نوشت، حسن تقی‌زاده درخصوص وضعیت بازار برنج در شمال کشور با بیان اینکه اکنون برداشت برنج در برخی مناطق شروع شده است، افزود: در هفته‌های گذشته قیمت هر کیلوگرم برنج هاشمی و طارم در شمال کشور به ۱۲۰ هزار تومان نیز رسیده بود که با افزایش فرایند برداشت از هفته آینده، می‌توانیم شاهد افت قیمت‌ها در شمال کشور و بازار باشیم.

عضو انجمن صنفی برنج فروشان مازندران اظهار کرد: اکنون برداشت برنج درجه یک طارم و هاشمی آغاز شده و برداشت برنج‌های پرمحصول فجر، شیرودی و ندا از اوایل شهریور شروع می‌شود.

قیمت ۵۸ تا ۹۵ هزار تومانی انواع برنج در شمال کشور

عضو انجمن صنفی برنج‌فروشان استان مازندران تصریح‌ کرد: محصول برنجی که از کشاورزان خریداری می‌شود دارای حداقل ۱۰ تا ۱۵ درصد شکسته و افت محصول است که برای عرضه به بازار قیمت‌ها اندکی تفاوت پیدا می‌کند.

به‌طور مثال اکنون قیمت هر کیلوگرم برنج طارم و هاشمی درجه یک سال گذشته با قیمت ۸۰ تا ۸۵ هزارتومان از کشاورزان خریدرای و با نرخ ۹۰ تا ۹۵ هزارتومان در بازار عرضه می‌شود.

حسن تقی‌زاده گفت: همچنین قیمت هر کیلوگرم برنج سال گذشته فجر ۶۷ هزار تومان، شیرودی ۵۵ هزار تومان و ندا ۵۰ هزار تومان با احتساب ۱۰ تا ۱۵ درصد شکسته است که به ترتیب با نرخ‌های ۷۵ هزار تومان، ۶۲ هزار تومان و ۵۸ هزار تومان در بازار شمال کشور به فروش می‌رسد.

این مقام صنفی افزود: با توجه به نزدیک شدن به فرایند فراوان برنج از هفته آینده به نظر می‌رسد قیمت این محصول در شمال کشور روند کاهشی به خود بگیرد.

بررسی‌های میدانی خبرنگار ایرنا نشان می‌دهد در بازار تهران قیمت هر کیلوگرم برنج درجه یک همچنان بین ۱۱۰ تا ۱۸۵ هزارتومان به فروش می‌رسد.

برنجبرنج داخلیبرنج طارمقیمت برنج

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا