ورزش

تیم‌های تراکتور و ماشین‌سازی تبریز به شرکت ملی مس واگذار می‌شوند

عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی از توافق انجام‌شده برای واگذاری دو تیم فوتبال تراکتور و ماشین‌سازی تبریز به شرکت ملی مس ورزقان، خبر داد و گفت: در جلسه روز سه‌شنبه مسئولان در مورد تعیین تکلیف دو این تیم توافق شد که به مالکیت شرکت ملی مس درآیند و مقدمات را امضا کنیم.

به گزارش روندبازار، الهویردی دهقانی، در مورد جلسه روز گذشته تعیین‌تکلیف دو باشگاه تراکتورسازی و ماشین‌سازی تبریز، خبر مربوط به تصمیم مسئولان مبنی بر انتقال یافتن مالکیت این دو باشگاه به مجتمع مس ورزقان را تایید کرد و گفت: این جلسه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، نماینده شرکت مس، استاندار آذربایجان شرقی و نمایندگان استان آذربایجان شرقی برگزار شد و در پایان واگذاری امتیاز دو باشگاه تراکتورسازی و ماشین‌سازی تبریز به مس ورزقان امضا شد.

دهقانی در مورد علت این واگذاری اظهار کرد: تیم تراکتور یک تیم ریشه‌دار است که ظرفیت بسیار بالایی دارد. این تیم به عنوان یکی از تیم‌های پرطرفدار آسیا شناخته می‌شود. تیم ماشین‌سازی هم از تیم‌های مهم کشور است. متاسفانه تا به‌حال صنایع زنده کشور از این تیم‌ها حمایت نکرده‌اند.

این عضو مجموع نمایندگان استان آذربایجان شرقی افزود: این انتقال کمک بزرگی به صنعت فوتبال کشور است. بر اساس قوانین موجود یک واحد تولیدی بیش از ۱۷ تیم را مدیریت می‌کرد. حقوق مردم این استان چه در عرصه عمرانی و چه در عرصه ورزشی نادیده گرفته شده است. این انتقال خاص تمام مردم آذربایجان است. هواداران تیم تراکتور فقط در آذربایجان نیستند. وقتی این تیم در تهران بازی می‌کند هوادارانش با تیم پرسپولیس یا استقلال رقابت می‌کنند. حیف است که این تیم ملی به خاطر مسائلی به تهدیدی علیه نظام بدل شود یا مسائل امنیتی – اجتماعی ایجاد کند.

دهقانی با اشاره به جلسه روز سه‌شنبه مسئولان در مورد تعیین تکلیف دو این تیم گفت: در این جلسه توافق شد که این دو تیم به مالکیت شرکت ملی مس درآید و مقدمات را امضا کنیم. سایر اقدامات اجرایی را نیز به خود تیم‌ها و شرکت ملی مس واگذار کردیم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه فوتبال یک صنعت است و در صورت مدیریت صحیح می‌تواند آورده اقتصادی داشته باشد، گفت: این توافق که اخیراً امضا شد، پیش‌تر مطرح بوده است. از آقای زنوزی مدیر باشگاه تراکتور تشکر می‌کنم چراکه همکاری مناسبی در این موضوع داشته‌اند. ایشان مخالفتی با ماجرا نداشتند و با توجه به اهمیت این دو تیم لازم بود مقامات کشوری و لشکری در واگذاری اخیر تصمیم‌گیری کنند./ ایسنا

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا