پرسپولیس و استقلال پول دارند اما زیر بالشت!

پرسپولیس و استقلال پول دارند اما زیر بالشت!

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۴:۲۵

هواداران استقلال و پرسپولیس اگر کمی فکر کنند می‌فهمند سرکار هستند.

سعید اکبری: کم کم به این نتیجه می‌رسیم استقلال و پرسپولیس پول دارند و تمام اتفاقات این سال‌ها یک بازی رسانه‌ای بیش نبوده. هر دو باشگاه سر بزنگاههای مهم تاریخی، درست در جایی که دیگر به مو رسیده و نزدیک است پاره شود، پول‌ها را رو کرده‌اند. برای اینکه به حافظه خود فشاری نیاورید، مثال نزدیک می‌زنیم. همین مورد برانکو و شفر. باشگاه پرسپولیس بخش عمده‌ای از پول برانکو را پرداخت کرده. استقلال هم از شب گذشته شروع به انتقال مبلغ به حساب شفر کرده است. اگر بگوئیم این پول‌ها را به خاطر فشار مجلس داده‌اند، شاید واقعی باشد اما کل واقعیت نیست. وقتی پول نباشد، اگر بالاترین مرجع-که دیگر بالاتر از فیفا نداریم-هم فشار بیاورد، توان پرداخت نیست. این ماجرا از دو منظر قابل بررسی است؛  
اول؛ پول های استقلال و پرسپولیس هم مشابه مالکیت کل دو باشگاه که در اختیار وزارت ورزش است، باکل در اختیار این وزارتخانه قرار دارد. شاید هم متولی دو باشگاه یعنی وزارتخانه، بعد از فشارهای نهادهای تهدید کننده از جمله مجلس، سریعا دست به کار می‌شود و طلبهای آنها را می پردازد. منتهی این را نمی توان قطعی دانست چون وزارت ورزش خودش مدعی است پول ندارد. شاید هم دارد و مثل استقلال و پرسپولیس قایم می‌کند. 

بیشتر بخوانید؛ کابوس ناتمام!


دوم؛ دو باشگاه پول دارند ولی ادای بی‌پول‌ها را در می‌آورند. مثل آن جماعتی که احتمالا کنارتان کم ندارید. آدم‌هایی که کارشان ناله کردن است. اینکه پول ندارند ولی در واقعیت پول دارند و تنها برای شما ادا در می‌آورند. استقلال و پرسپولیس هم انگار همین هستند. چند هفته قبل وقتی از یکی از اعضای سابق هیات مدیره استقلال یعنی میرشاد ماجدی در این باره سوال کردیم او هم با شک و تردید جواب داد و گفت من خبر نداشتم باشگاه پول دارد یا نه! بنابراین هیچ بعید نیست پول باشد ولی همه سرکار باشند. برای این مورد شاید بتوان استدلال‌های خوبی آورد. همین سال گذشته استقلال رکورد درآمد را شکست. یک میلیون دلار از فروش صیادمنش، ۶۰۰ هزار یورو از فروش سیدمجید حسینی، ۱۲۵ هزار دلار از انتقال مامه تیام به باشگاه ترکیه‌ای، ۷۰۰ هزار دلار عایدی از لیگ قهرمانان و حدود ۶۰ میلیارد از اسپانسر گرفت. تازه اینها کل درآمدها نبودند و بی‌شک چند موردی جا افتاده. اما حتی با این درآمد سنگین، امیرحسین فتحی مدیرعامل وقت استقلال مدام می‌گفت پول ندارند! به همین بهانه پول شفر را نداد که الان برای استقلال دردسر درست شود. شاید هم یکی به او دستور داده بود بگوید پول ندارند. در پرسپولیس هم دقیقا چنین سیاستی پیاده شد. پرسپولیس نزدیک به ۷۰ میلیارد از اسپانسر در آمد داشت و درآمد صعودش به فینال آسیا هم سنگین بود. منتهی مدیران آن مدام می گفتند پول ندارند! انگار این یک سیاست واحد از سوی یک متولی است. مدیران در استقلال و پرسپولیس عوض می شوند ولی دوباره همین حرف ها تکرار می شوند و سر بزنگاههای مهم ناگهان زیر بالشت مدیران پول ظاهر می‌شود.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

9 + 19 =